Národní srovnávací zkoušky se posunou o měsíc. O maturitách a přijímačkách se teprve bude rozhodovat

čtvrtek 19. března 2020 ·

Národní srovnávací zkoušky, které nahrazují nebo doplňují přijímací zkoušky na desítky vysokých škol v Česku, se kvůli situaci kolem koronaviru zhruba o měsíc posunou. Zkoušky plánované na začátek dubna by se měly konat na začátku května, podobně se odloží i další dva termíny. Společnost Scio, která zkoušky organizuje, o tom informovala na svém webu. O termínech maturit a přijímacích zkoušek na střední školy by se podle ministerstva školství mělo rozhodnout zřejmě příští týden. Informuje ČTK.

Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
19. března 2020 v 21:35  

Na otázku, co mají dělat maturanti v té maturitní nejistotě, odpověděl místopředseda vlády,
ať se učí.
Pan Hamáček se pytlikům v té překotně zavirované době líbí čím dál, tím více.

Petr Portwyn řekl(a)...
20. března 2020 v 7:40  

Z hlediska maturity je to pro maturanty v podstatě výhoda.

Svaťák se jim protáhl několikanásobně, čas na přípravu mají luxusní. Případná konzultace přes Teams, Skype a podobné nástroje snad není problém.
Nám se o takových možnostech ani nesnilo, a až do asvaťáku jsme chodili do školy.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.