Maturitu nezvládla loni na jaře čtvrtina středočeských studentů. Horší je jen sever Čech

pondělí 24. února 2020 ·

Maturanti ze středočeských škol patří mezi nejhorší v České republice. Vyplývá to z analýzy, kterou před pár dny zveřejnilo Centrum pro zjišťování výsledků. Loni na jaře u maturitní komise neuspělo 25,7 % studentů středních škol. To řadí kraj až na jedenácté místo mezi čtrnácti regiony. A pokud započítáme i studenty, kteří nakonec zkoušku ani neskládali, hůře než Středočeši dopadli jen v Ústeckém a Libereckém kraji. Informuje MF DNES.„Je to hrozivý výsledek, který nemá ve Středočeském kraji se svou ekonomickou úrovní a sociální skladbou obyvatel jakékoliv odůvodnění,“ říká krajský zastupitel a bývalý radní pro vzdělávání a sport Jan Skopeček (ODS). Stejně jako on viní vedení kraje za nekoncepční práci v oblasti školství i někteří jeho kolegové.

Někteří odborníci považují za zásadní důvod výsledků systém financování školství. „Ten byl změněn až od letošního roku po řadě let, kdy byli ředitelé motivováni k přijímání i takových žáků, kteří neměli studijní předpoklady. Dosavadní systém znamenal pro vedení škol paušální příjem na žáka a po přijetí ke studiu nikdo nestanovil kvalitativní kritéria,“ upozorňuje členka krajského výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Lenka Mrzílková (STAN).


Celý text naleznete v MF DNES

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.