Nátlak a šikana, stěžovaly si na chování ředitelky školky. Hromadně daly výpověď

pátek 10. ledna 2020 ·

Těžkou hlavu má hned z počátku nového roku vedení obce Novosedly. Šest z osmi zaměstnankyň tamní mateřské školky totiž podalo na přelomu roku výpověď. Důvodem jsou především dlouhodobé neshody na pracovišti. Reportáž přináší Deník.„Je to velice nepříjemná situace, kterou intenzivně řešíme. Nyní nám jde především o to, aby neměla atmosféra ve školce negativní vliv na děti,“ řekl starosta Adam Hrůza.

Obec podle jeho slov ihned kontaktovala odbor školství krajského úřadu a na jeho doporučení podala podnět k šetření Státnímu úřadu inspekce práce. „Přijetí podnětu potvrdil úřad až 3. ledna s tím, že kontrolu provede do tří měsíců. To už je pro nás bezpředmětné,“ neskrýval rozčarování starosta.

Provoz školky odchody narušily, přesto dál funguje. „Aktuálně máme ve školce pětačtyřicet dětí. Fungujeme sice v omezeném režimu, ale fungujeme. Vypsali jsme konkurz na nového ředitele a ve spolupráci s mateřskou školou také inzerát na personál,“ uklidnil Hrůza.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.