Výstava: Komunikace ´89. Státní převrat bez internetu

čtvrtek 26. září 2019 ·

Památník ticha Bubny připravil k 30. výročí Sametové revoluce program, v rámci kterého máte od poloviny října až do konce listopadu 2019 možnost zúčastnit se spolu se svými žáky a studenty hned několika aktivit, které akcentují kromě historických souvislostí především mediální témata. V prvních dnech revoluce ještě panovala tvrdá cenzura, dnes se snažíme zorientovat ve světě úplné svobody slova. Rozumíme všem informacím, kterými jsme zahlcováni? Dokáží si Vaši žáci/studenti představit revoluci bez mobilních telefonů a sociálních sítí?
Přímo na Letné, dějišti největších listopadových demonstrací, se bude konat výstava Komunikace ´89 s bohatým doprovodným programem. Školy se mohou přihlásit na následující aktivity:

Moderované procházení výstavou – Vaši žáci/studenti se stanou studenty roku 1989. Zapojí se do stávky, nebo budou mít strach? Jak bude syn z aktivní stranické rodiny přesvědčovat dělníky ve fabrikách k účasti na demonstracích? … Vhodné pro menší skupiny žáků/studentů, nutné dopředu objednat termín Skupinu výstavou provede proškolený lektor, který moderuje „prožívání revoluce“

• Workshopy – dovedou Vaši žáci/studenti vyrobit jen s dobovou technikou leták či revoluční plakát? Dokáží srovnat, jak o politických událostech informovala média na Východě a na Západě? Workshopy se budou konat jen v některé dny Z kapacitních důvodů je nutné dopředu objednat konkrétní termín

Veřejné diskuse – Renata Kalenská a Jan Bumba během sedmi setkání debatují s vybranými hosty na mediální i historická témata


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.