Jaroslav Mašek: Tvoříme Wikipedii – díl 5.: 5 kategorií článků k úpravám aneb když nevíte, kde začít

čtvrtek 26. září 2019 ·

Když se rozhodnete se svými žáky psát Wikipedii, patrně začnete registrací, seznámíte se s Pískovištěm pomocí vizuálního editoru i wikitextu a následně je necháte, aby si vložili pár prvních vět na uživatelskou stránku, kde popíší své záměry s tvorbou Wikipedie. A pak už nic nebrání tomu, abyste se společně pustili do prvních editací. Na tvorbu nových článků je však v této fázi stále příliš brzo. S jakými editacemi tedy začít?V tomto dílu se zaměříme na 5 kategorií článků, jejichž úpravy jsou nejen žádoucí z pohledu zvýšení kvality Wikipedie, ale které zároveň připraví žáky na pokročilejší tvorbu. Seřadil jsem je od malých editací až po ty nejrozsáhlejší. Není je nutné absolvovat v tomto pořadí ani před doplňování jiných článků či dokonce před tvorbou článků nových. Naopak, využít je můžete kdykoliv se vám to bude hodit.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.