Scénář úniku z vládní krize: Výměna resortů. ČSSD by připadlo školství

středa 3. července 2019 ·

Vládní strany hledají skulinu, jak ČSSD udržet zbytkovou důstojnost, zbavit ji nežádoucího ministra a neskončit ve válce s prezidentem. Do užšího finále se podle zdrojů Lidových novin dostal scénář, že když nelze vyměnit ministra, vymění se ministerstva. Nejvíc se skloňovalo, že ČSSD by připadlo školství a ANO kultura. Bude-li si Zeman stát na Staňkově setrvání, mohlo by si ANO převzít ministerstvo kultury a ČSSD resort školství.


Pak už by premiér trval na stažení Staňka s tím, že nejde o nominanta ANO, případně si ho tam nechal, protože to není jeho boj. ČSSD by na tom vydělala, s novým resortem by se zbavila i Staňka a získala by vlivnější úřad.

Premiér by si také dopřál opožděnou satisfakci: ministra Roberta Plagy (ANO) se chtěl zbavit již před časem, školy se však za něj postavily a Babiš nechtěl zbytečně čeřit emoce.Celý text naleznete v Lidových novinách

2 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
3. července 2019 v 10:32  

Že by šel dělat ministra školství gymnaziálně vzdělaný starosta pan Šmarda? Nebo snad politický náměstek Petr Pavlík? Kateřina Valachová? Někdo jiný?

Okurková sezóna začíná a rušný podzim se blíží, ale takovouhle zprávu nebo spíš důkaz nedostatečné sebereflexe ČSSD a nápor na soudnost předsedy vlády, parlamentu a presidenta ČR, to je, myslím, dost silná káva.

Z ČSSD jsem vystoupil 11.6.2019.

J.Týř

E.Kocourek řekl(a)...
4. července 2019 v 7:07  

ČSSD udržet zbytkovou důstojnost

Odhaduji, že celá zpráva je nepravdivá. Všichni v ANO a mnoho lidí v ČSSD dobře vědí, že ČSSD už dlouhé roky (nejpozději od Sobotky) žádnou důstojnost nemá a tudíž si ji ani nemůže udržet. ////

Nepsal on to nějaký novinář? ////

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.