Psycholožka: Vyhořelý učitel jede na autopilota. Ani dva měsíce prázdnin nepomůžou

středa 3. července 2019 ·

Učitelství nejde dělat bez toho, abyste se dostávali do složitých situací, vyhořelý učitel má ale jen minimum energie a těžko může být dobrý pedagog, říká psycholožka z Pedagogické fakulty Karlovy univerzity Irena Smetáčková, která se podílela na výzkumu stresu mezi českými učiteli. Ti pak trpí nespavostí i bolestmi a nejlépe by potřebovali ze školství odejít, vysvětluje. Za vyhoření ale může systémová chyba, málokdy je to selhání jednotlivců, dodává. Rozhovor přináší DVTV.Rozhovor ke stažení naleznete zde


1 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
4. července 2019 v 9:43  

Pěkný scénář. Vyhořelého učitele reportují rodiče vedení a vedení mu dá rok placeného volna na zotavenou, plus zdarma lázně, protože si svého, byť vyhořelého, učitele cení a ví, že pravděpodobně vyhořel kvůli nesmyslným administrativním úkonům, které s výukou nemají co dělat, nebo dusné atmosféře na pracovišti, kterou vedení spolu-vytvořilo.

Žert. Pravděpodobně dostane padáka za vyhoření.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.