Ministr školství slučuje ústavy. Senátor Růžička souhlasí, odbory protestují

středa 3. července 2019 ·

„Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) a Národní ústav vzdělávání (NÚV) se k 1. lednu 2020 sloučí. Nástupnická organizace zatím nese pracovní název NIDV+,“ potvrdila Deníku tisková mluvčí resortu Aneta Lednová. Cílem spojení je podle ní „odstranění duplicit v oblasti dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, kurikula a metodického vedení, a tím i lepší řízení činnosti ostatních přímo řízených organizací“.


Krok ministra školství přijal kladně místopředseda Senátu Jiří Růžička: „Sloučení NÚV a NIDV vítám, školskou problematiku je třeba řešit koordinovaně a efektivně, je zbytečné štěpit síly.“

Rozhodnutí úřadu zato odmítá šéf školských odborů František Dobšík, který o něm doposud oficiálně neví. „Velmi dobře si pamatuji rušení pedagogických center pod praporem úsporných opatření, Ústavu pro informace ve vzdělávání a násilné slučování dalších odborných ústavů. Redukce činností žádnou efektivitu nepřinesla. Citelně chybí podpora učitelů v metodických a odborných kompetencích. Nelze tedy souhlasit s další likvidací už tak velmi omezeného odborného zázemí pro pedagogy,“ uvedl pro Deník.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.