Jazyk se naučí každý, lidé ale mají strach, že budou za blbečky, říká nadšený angličtinář a youtuber

úterý 9. července 2019 ·

Jsem dyslektik a dysgrafik. Chápu, co děti při učení nechápou. Umět anglicky znamená cítit se pohodlně v situacích, kdy mluvit potřebujete. V učení jazyka má fungovat pozitivní motivace, třeba že vám nebude trapné mluvit na dovolené. Každý, kdo mluví plynule česky, by měl být schopný naučit se i dobře anglicky, říká Bronislav Sobotka, učitel angličtiny z Brna, který vydává výuková videa na Youtube kanále a má víc než 110 tisíc odběratelů. Dodává, že hlavní problém lidí je strach, mluvit cizím jazykem na veřejnosti pro hodně z nich představuje trauma. Rozhovor přináší DVTV.Celý rozhovor ke stažení naleznete zde

2 komentářů:

laimes řekl(a)...
9. července 2019 v 8:39  

samozřekmě nesmysl,ne každý se může naučit jazyk,50% nenaučí,30% se cizím jazykem dorozumí a cca 20 jazyk zvládne,ve statistikách bývají velké rozdíly podle toho,zda se za/ne počítávají bilingvi jedinci

Vera řekl(a)...
10. července 2019 v 17:05  

Někteří se nenaučí ani vlastní jazyk. Nemám na mysli pravopis, stylistiku..., nýbrž "jen" schopnost se vyjádřit srozumitelně a chápat mluvené a psané slovo.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.