Čeští skauti organizují stovky táborů zadarmo, Češi o tom však nevědí

pondělí 8. července 2019 ·

Na skautský tábor vyrazí v létě 32 tisíc kluků a holek. Skauti zorganizují více než tisícovku táborů, přesto téměř polovina Čechů netuší, že vedoucí táborů pracují zadarmo. Státu tím „ušetří“ více než miliardu ročně. Data pochází z výzkumů agentury Ipsos a projektu SAFE, které byly provedeny ve spolupráci se skautským oddílem Junák. Informuje iDNES.


„Je jistě škoda, že pouze necelých 60 procent populace ví o tom, že skautští vedoucí dobrovolničí nejen ve svém volném čase, ale i bezplatně. Přitom jejich přínos pro výchovu nových generací kluků a holek je obrovský,“ vyjádřil se k výzkumu na webu Junáka Tomáš Macků, ředitel komunikace výzkumné agentury Ipsos.

Velká část práce vedoucích nespočívá jen v čase stráveného s dětmi, ale právě v přípravách skautských táborů. Ty začínají již několik měsíců před prázdninami.Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.