Polovina migrantů neudělá zkoušku z němčiny, některé školy s ní podvádí

středa 3. dubna 2019 ·

Pokud chcete žít v Německu, naučte se alespoň základy jazyka a místních reálií, požaduje německá vláda od lidí, kteří v zemi hledají azyl a povolení k pobytu. Proto po celé zemi pro migranty a uznané uprchlíky zřizuje integrační a jazykové kurzy. Počty těch, kteří je nezvládnou absolvovat, ale oproti předchozím rokům stoupají. Za minulý rok podle vládních údajů ze závěrečného testu propadlo 45 procent přihlášených: ze 202 tisíc zapsaných lidí jich 94 tisíc test nezvládlo. Informuje iDNES.cz.


Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF), který kurzy provozuje, je proto pod palbou kritiky ohledně toho, že kurzy nejsou dostatečně kvalitní. Ovšem vzhledem k tomu, že pětina z celkového počtu účastníků kurzů byla před jejich zahájením negramotná, není zřejmě chyba jen na straně BAMF. Úřad k tomu na svou obranu dodává i další důvody: nízkou docházku, prožité trauma nebo nedostatečnou „kulturu učení“. Mnozí „žáci“ totiž ve své zemi původu nikdy nechodili do školy.Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.