Novou hrou chtějí děti přivést od displejů počítačů zpátky do života

neděle 24. března 2019 ·

Čím více zážitků, tím více bodů. To je jednoduchý princip nové hry pro školáky s názvem Life is Skill (Život je zkušenost). Vymyslela ji parta kamarádů z Chomutova, zúčastnit se mohou děti z celé republiky. „Chceme je odtrhnout od počítačů a vzbudit v nich zájem o různé mimoškolní aktivity. Škála je velmi pestrá – od sportování přes výlety do přírody a objevování památek až po kulturní akce, a to bez ohledu na vědomosti či fyzickou zdatnost hráčů,“ říká v rozhovoru pro iDNES Petr Káš, jeden ze zakladatelů hry, která není nijak limitována ani počtem hráčů.


V rozhovoru zazní také tyto otázky a odpovědi:

Co je principem hry Life is Skill?

Hlavním cílem je odtáhnout děti od multimédií. Podstatou je nasbírat co největší počet bodů. Ty lze získat za nejrůznější aktivity, a to zejména účastí na sportovních trénincích, návštěvou volnočasových kroužků, kulturních akcí, hradů, zámků, zoo, knihoven a dalších zajímavých míst, kam jsme umístili nálepky s čipem. My sami pro děti žádné aktivity nepořádáme, ale umíme je na konkrétní místo přivést a motivovat je, aby tam zavítaly znovu.

Co hráč potřebuje?

Chytrý mobilní telefon, kam si stáhne naši herní aplikaci LiSApp, a pak hlavně vytrvalost. Úspěch není podmíněn vědomostmi, fyzickou zdatností či talentem, ale především pílí zúčastňovat se aktivit. Prvním krokem je registrace na webových stránkách, případně právě přes mobilní aplikaci. V souladu s nařízením GDPR je u dětí do 13 let nutný souhlas rodičů, proto vyplní nejen svůj e-mail, ale i zákonného zástupce, který registraci musí potvrdit. Kromě splnění zákonné povinnosti je to i způsob, jak do aktivit zapojit i rodiče. Mou vizí je, že dítě samo bude vymýšlet rodinné výlety – podívá se do mapy míst, kde je možné body nasbírat, a rodičům navrhne, aby se jeli podívat tam a tam.


Celý rozhovor naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.