Workshop: Mapování společenských stereotypů VII.

čtvrtek 15. listopadu 2018 ·

Co nám umožňují naše stereotypy? A v čem nás omezují? K čemu vedou předsudky a jaká může být role pedagogů nejen s ohledem na stále větší polarizaci české společnosti? Žijeme v době, v níž se projevy nenávisti stávají běžnou součástí našich životů. Je to rovněž doba testující naši schopnost solidarity. Výstava Vítejte v těžkých časech dává možnost nahlédnout běžnou každodennost a problémy z jiné perspektivy.Autor koncepce, umělec a designér Erik Kessels, vytvořil interaktivní instalaci, která proměňuje prostor galerie na tělocvičnu. Čeká vás rozcvička, která člověka přinutí zabývat se velkými problémy dnešního světa. V téhle tělocvičně je totiž nemůžete ignorovat. Pomůže to nabourat naše stereotypy?

Workshop pro pedagogy 2. stupně ZŠ a SŠ k výstavě Vítejte v těžkých časech se koná 29. 11. 2018 od 09:00 do 15:00 v galerii DOX.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.