Tereza Vodičková: Antigona a Milada Horáková

čtvrtek 15. listopadu 2018 ·

Aktivita propojuje osud Milady Horákové s příběhem Antigony, téma sporu legality a legitimity. Žáci pracují s komunistickými zákony z roku 1948, s textem divadelní hry Antigona, hledají souvislosti a společně s učitelem diskutují nad funkcí zákona a jeho možném ideologickém zneužití, v rámci diskuze se učitel nevyhne ani pojmu morálka a spravedlnost, které by měly být zákonu nadřazené, zákon by měl kopírovat první, aby nastolil druhé.

Pracovní listy a metodiku naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.