Hlídač státu: Školní inspekce umožňuje stáhnout osobní údaje více než 140 000 žáků. (Aktualizace: Chyba byla odstraněna)

středa 7. listopadu 2018 ·

„Jak včera upozornil (učitel) Libor Klubal, Česká školní inspekce umožňuje komukoliv stáhnout seznam žáků minimálně 6. a 9.tříd ZŠ včetně infa o jejich zdravotním znevýhodnění. Pozitivně jsme to včera otestovali a stáhli tisíce údajů během 1 hod,“ píše projekt Hlídač státu na svém profilu na Facebooku.


Autoři zprávy pokračují:

Ohroženy jsou osobní údaje včetně citlivých OÚ více než 140.000 žáků.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Úřad pro ochranu osobních údajů byly informováni před 24 hodinami, zatím bez reakce. Česká školní inspekce včera i dnes.

„Myslím si, že je to pitomost. Data, která jsou v systému, jsou k dispozici jen té škole, která tam data o svých žácích zadá,“ řekl pro iDNES.cz mluvčí České školní inspekce Ondřej Andrys. Dodal, že věc s kolegy projedná a prozkoumá.

Později MŠMT i ČŠI potvrdily, že k technickému problému opravdu došlo. Byl ale v průběhu dne odstraněn.  "V tuto chvíli již není možné jméno a příjmení testovaných žáků identifikovat a na komplexním odstranění této technické chyby dodavatel systému pracuje,“ uvedl Ondřej Andrys.Zprávu Hlídače státu naleznete zde
Citovaný text na iDnes.cz naleznete zde

1 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
7. listopadu 2018 19:48  

GDPR na ně.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.