Fyzické tresty vyvolávají v dětech agresi a škodí jim, potvrdili pediatři

čtvrtek 8. listopadu 2018 ·

Děti, které jako malé rodiče plácali mají větší pravděpodobnost, že se budou v dospělosti chovat agresivně nebo se u nich vyvine duševní porucha. V nových pokynech to uvádí Americká pediatrická akademie, která rodičům radí, jak efektivně ukáznit své děti. Kromě fyzických trestů by se podle lékařů měli vyhnout i slovnímu napadání. Informuje iDNES.cz.


Robert Sege (youtube.com)
„Všechny formy tělesného trestu, křičení na děti nebo jejich vydírání, jsou v krátkodobém horizontu minimálně účinné a dlouhodobě neúčinné,” píší američtí pediatři v nových pokynech. „Vědcům se podařilo spojit tělesné tresty se zvýšeným rizikem negativních behaviorálních, kognitivních a emočních výsledků pro děti,” vysvětlují.

„Děti u nichž dochází k opakovanému používání tělesných trestů mají tendenci se chovat agresivně ve škole a mají zvýšené riziko poruchy duševního zdraví či problémů s chováním,” uvedl pro list The Guardian lékař Robert Sege, vedoucí autor zprávy Americké pediatrické akademie. Podle něj je možné najít spojitost mezi fyzickým trestáním v dětství a depresí v dospívání.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.