Školáci v Litvínově budou mít v rozvrhu víc pohybu. Ministři jen mluví a děti se nehýbou. Zařídíme si to sami, říká místostarosta

sobota 13. října 2018 ·

Na litvínovských základních školách se co nevidět rozjede neobvyklý projekt, který žákům prvních stupňů vepíše do rozvrhu podstatně více pohybu. Děti se během výuky postupně seznámí s několika sporty. V první třídě budou v gymnastickém sále získávat základní pohybové dovednosti, ve druhé je čeká bruslení na zimním stadionu, ve třetí a ve čtvrté budou chodit plavat do městského bazénu a v páté lyžovat v nedalekých Klínech. „Pořád se mluví o tom, jak jsou děti obézní, málo se hýbou, sedí u počítačů a nemají žádný impulz k tomu, aby dělaly něco jiného, ale nikdo nepřichází s nějakým řešením,“ říká v rozhovoru pro MF DNES Milan Šťovíček, dosavadní místostarosta Litvínova a spoluautor projektu.


Min Šťovíček (mulitvinov.cz)
V rozhovoru zazní také tyto otázky a odpovědi:

Tak jste se na radnici naštvali a rozhodli se něco udělat sami?

Vezměte si třeba resort školství, který by tohle měl řešit prioritně. Ministři se střídají jak na běžícím pásu, každý mluví o nějaké představě, ale tím to končí. Vadí mi to... Jen jsem se trochu obával, co na to řeknou ředitelé škol.

Proč? A co tedy řekli?

Bál jsem se, že nás vyženou. Vím, kolik se toho na ně valí. I na učitele. Topí se v administrativě. Ale bylo to přesně naopak. Nastínili jsme jim s Pavlem Škramlíkem, což je ředitel místní Sportovní soukromé základní školy, který se na projektu podílí, o co nám jde, a všichni to kvitovali. Tomu jsem skoro ani nemohl uvěřit. Většinou, když něco vymýšlíte, narážíte na problémy, jak něco nejde. V tomto případě ale nic takového nenastalo. Tak hladký průběh jsem snad za celou kariéru nezažil.


Celý rozhovor naleznete v MF DNES

2 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
14. října 2018 v 23:46  

Zhluboka dýchat
zhluboka dýchat
vypnout prsa břicho zastrčit
zhluboka dýchat
zhluboka dýchat
raz dva tři!

Vykročit rázně
vykročit rázně
levou pravou paži připažit
vykročit rázně
vykročit rázně
raz dva tři!

Hodné dítko časně vstává
lenosti se nepoddává
ranní ptáče dál doskáče
bez práce nejsou koláče
hodné dítko časně vstává
lennosti se nepoddá
k tomu předpoklady dává
moje nová metoda

Ráno tělo do pohybu dáme
aby se nám rozproudila krev!
Když jsme v tom tak hned si zazpíváme
zpěv je přece ušlechtilý zjev


Ve hře hledej zálibu
holduj tanci pohybu
rytmicky la la la
srdce pracovat má!
Kdo se sportem rozjaří
mívá růže ve tváři
sportuje la la la
rukama nohama!...

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/voskovec-werich-jezek/holduj-tanci-pohybu-201978

laimes řekl(a)...
15. října 2018 v 10:24  

budou se učit o přestávkách prchat

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.