Vandrováním za řemesly a rozvojem gramotností

úterý 17. července 2018 ·

Hledáte nápady a návody na tradiční řemesla, rukodělné činnosti či méně obvyklé techniky jak do oblasti Člověk a svět práce na prvním stupni, tak do školních družin nebo i mateřských škol? Petr Chaluš připomíná na webu rvp.cz inspirativní projekt ZŠ Stráž Dotek ztracených časů, jehož součástí bylo také poznávání tradičních i současných řemesel.


Spolu s partnerskou školou na Slovensku děti bádaly, vyráběly a „vandrovaly“ s řemesly. Četly na pokračování příběh mlynářského učně Matěje, při četbě řemesla kreslily a údaje o nich shrnuly na karty řemesel. Vyráběly i vlastní knihu řemesel, která uspěla v soutěži muzea a knihovny na podporu čtenářské gramotnosti. Ušijte si vlastní střapatou paruku na masopustní průvod, zkuste si brousit drahé kameny jako děti ze ZŠ Stráž, které doputovaly s vandrovní knížkou až k uznání svých dovedností.


Celý text naleznete zde
Text o projektu Dotek ztracených časů naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.