Výsledky maturit zpochybňuje 2408 studentů. Je jich podobně jako loni, i když propadlo více

pátek 8. června 2018 ·

Proti výsledkům didaktických testů státních maturit se letos odvolalo 2408 studentů. I když letos v testech neuspělo více studentů než loni, je počet odvolání nepatrně nižší. Údaje sdělilo České televizi ministerstvo školství po vypršení termínu, do kdy bylo možné odvolání podat.


Oproti minulému roku, kdy přišlo 2480 stížností, počet žádostí mírně poklesl. Podle údajů Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) je úspěšnost odvolání velmi nízká, loni uspělo jen šest původně neúspěšných studentů.

I když námitek mírně ubylo, výsledky jsou letos horší. „Zdá se, že zvýšená neúspěšnost se neodrazila na počtu žádostí o přezkum,“ komentuje bývalý ředitel CERMATu Jiří Zíka. Počty maturantů jsou podle něj stejné jako loni, liší se maximálně o stovky. Mění se ale předměty, na které si neúspěšní maturanti stěžují především. „Tam, kde bylo nejvíce žádostí, tedy v matematice, se snižuje počet maturantů. S tím se snižuje i počet žádostí. Částečně je však nahradila čeština a angličtina,“ poukazuje Zíka.

Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.