Jak atraktivně prezentovat učňák. (Výsledky soutěže školních webů sCOOL web 2018.)

pátek 8. června 2018 ·

Ve čtvrtém ročníku soutěže byly odbornou porotou i veřejností oceněny nejlepší webové prezentace základních a středních škol. Oceněny byly nejen profesionálně zpracované weby ale i díla učitelů a ředitelů.


Kritéria, podle kterých jsou školní weby hodnocené, sledují nejen uživatelskou přívětivost, bezpečnost a grafické zpracování webových stránek, ale především otevřenost školy vůči veřejnosti, tedy jejich obsahovou část.

Odborná porota oceňovala především přehlednou strukturu webu a schopnost oslovit nejen své žáky a rodiče, ale i širokou veřejnost. K tomu mimo jiné přispívají autentické fotografie a texty ilustrující život ve škole nebo například reference. Mezi klíčové faktory patří také responzivita stránek, tedy jejich zobrazování na mobilních zařízeních, a snadná dohledatelnost základních informací jako je kontakt na ředitele. Mezi nejčastější nešvary školních webů patří stránky s dlouhými nestrukturovanými texty či nepřehledná navigace.

Do čtvrtého ročníku soutěže se přihlásilo 126 škol, počet zájemců rok od roku stoupá. V kategorii středních škol v počtu přihlášených a často i v kvalitě webů převažují střední odborné školy a učiliště nad gymnázii, které o studenty nemají nouzi. V kategorii neúplně organizovaných škol je vidět nárůst nově vznikajících komunitních škol. Webová prezentace tak kromě komunikačního nástroje mezi školou a rodiči žáků začíná plnit i roli marketingového nástroje.

Smyslem soutěže, která je pro školy zcela zdarma, je poskytnout zpětnou vazbu a pomoci tak k lepšímu webu co nejvyššímu počtu škol. Výsledky ukazují, že štědrý rozpočet nebo odborný zpracovatel webu nejsou ani podmínkou ani zárukou jeho kvality, ačkoliv při synergické spolupráci se školou mohou významně pomoci.

Výsledky sCOOL web 2018

Kategorie A (neúplně organizované ZŠ)

1. místo: Základní škola Na Pohodu
2. místo: Základní škola SMART š.p.o.
3. místo: Základní škola Navis

Kategorie B (plně organizované ZŠ)

1. místo: Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace
2. místo: Základní škola a mateřská škola Proseč
3. místo: Základní škola a Mateřská škola Emy Destinnové

Kategorie C (střední školy)

1. místo: Střední škola polytechnická Brno, Jílová, příspěvková organizace
2. místo: Masarykova střední škola Letovice, příspěvková organizace, Tyršova 500/6
3. místo: Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

Cena veřejnosti
Tato cena byla vyhlášena na základě online hlasování, v němž bylo dohromady uděleno 6210 hlasů.

1. místo: Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace (1426 hlasů)
2. místo: Základní škola a mateřská škola Proseč (466 hlasů)
3. místo: Základní škola Navis (353 hlasů)

Více o soutěži: www.scoolweb.cz

Miroslav Hřebecký, odborný garant soutěže, řekl: „V letošním roce se objevily školy, které přizvaly k tvorbě webu odborníky na marketing a na výsledku to bylo citelně znát. První a druhé místo v kategorii středních škol je jasným důkazem, že i řemesla se v dnešní době mohou prezentovat velmi atraktivně.”

Zdroj: Tisková zpráva EDUin

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.