Vánoce a rozzářené oči dětí

neděle 24. prosince 2017 ·

„Vánoce bez Ježíška jsou prázdné. Ztrácejí autentičnost, vytrácí se důvod obdarování – příchod Ježíška na svět byl a je vnímán jako obdarování lidstva. Kdo nevěří v Ježíška, nemůže zažít onen úžas pastýřů, kdy se všem bez rozdílu – ať už obdarovaným či darujícím – rozzáří oči a planou jim srdce,“ říká Děpold Czernin, který založil spolek na obnovu tradičních Vánoc. Czernin se mýlí: Ve vánočních tradicích mnoha zemí Ježíšek figuruje jen okrajově. Ale úžas, planoucí srdce a zářící oči se i tam určitě objevují.Ve Švédsku nosí dárky vánoční skřítek Tomten, ve Francii Papa Noël, v Portugalsku Pai Natal, v Austrálii ( a mnohde jinde) Santa Claus, v Indii Otec Vánoc, v Argentině Ježíšek, v Chorvatsku (a mnohde jinde) děda Mráz…

Přejeme vám, aby pokud možno všichni, a především děti, se kterými se setkáváte, měli oči rozzářené radostným očekáváním. Nejenom o Vánocích…


Rozhovor s Děpoldem Czerninem přináší iDNES.cz
Přehled vánočních tradic nabízí Aktuálně.cz 

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.