Co je pro vás o Vánocích nejdůležitější?

neděle 24. prosince 2017 ·

„Božská skutečnost nebo božská kvalita života je tématem vášnivého potvrzování a popírání. Záleží na ní. Křesťanské vánoce k tomu mají co říct: Bůh není k nalezení jinak než jako člověk. Lidskost je odpovědí na touhu po božství,“ říká v anketě Hospodářských novin religionista Ivan Štampach.

Markéta Hejkalová, spisovatelka:

Vím, že Vánoce jsou podstatné kvůli jiným věcem (Kristovu narození, naději, světlu, radosti a lásce), ale pro mě jsou o Vánocích nejdůležitější knížky. Ponořit se do nich a číst a číst.

Jakub Horák, producent:

Celé Vánoce jsou pro mě především vzpomínkou na dětství, kdy člověk jenom byl a nemusel se zabývat tím příšerným obstaráváním.

Radkin Honzák, psychiatr:

Nejlepší na Vánocích jsou děti a když nejsou žádné zrovna po ruce, tak možnost vzbudit DÍTĚ v sobě a prožívat ten čas jeho vnímáním a cítěním. A pak ještě radost, když se dárkem skutečně trefím.

Celou anketu naleznete zde

1 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
24. prosince 2017 15:36  

Slunovrat spojený s nadějí na zachování přirozeného běhu věcí i mezi lidmi.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.