Ještě jednou k odvoláním proti výsledkům maturity: Upřesněné odpovědi ministerstva a komentář Oldřicha Botlíka

úterý 19. září 2017 ·

K diskusi o počtu odvolání proti výsledkům písemné maturitní práce z ČJ a interpretaci těchto dat přinášíme upřesněné odpovědi ministerstva školství a jako další text komentář Oldřicha Botlíka. Ten dosavadní diskusi označuje za „absurdní“.

V původní odpovědi pro Českou školu ministerstvo shrnulo data o písemné zkoušce z českého jazyka a cizího jazyka. Nyní uvádí informace pouze k písemné práci z ČJ:

2013

neuspělo u písemné práce z ČJ – 2 022
podalo žádost o přezkum - 315 z podaných žádostí
z podaných žádostí uspělo – 22,54 %

2014

neuspělo u písemné práce z ČJ – 1 269
podalo žádost o přezkum - 247
z podaných žádostí uspělo – 31,57 %

2015

neuspělo u písemné práce z ČJ – 1 393
podalo žádost o přezkum - 223
z podaných žádostí uspělo – 59,64 %

2016

neuspělo u písemné práce z ČJ – 1 090
podalo žádost o přezkum - 186
z podaných žádostí uspělo – 36 %

2017

neuspělo u písemné práce z ČJ – 2 637
podalo žádost o přezkum – 1092
z podaných žádostí uspělo – 15 %

 

1 komentářů:

Oldřich Botlík řekl(a)...
19. září 2017 v 18:35  

Zbývá ještě dodat, že podle agregovaných výsledků maturitní zkoušky ze stránky Cermatu od roku 2013 plynule klesal počet žáků, kteří písemnou práci z ČJL psali: od cca 77 tisíc v roce 2013 do cca 59 tisíc v roce 2017.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.