Psycholog Václav Mertin: Učitelé neumějí pracovat s dětskou radostí

neděle 9. července 2017 ·

Dnes se rodiče dětem věnují hodně, někdy až moc. Honí je z kroužku na kroužek a pořád jim připravují nějakou činnost. Něco tomu prý ale schází. „Je to nějaké to společné nicnedělání!,“ tvrdí dětský psycholog Václav Mertin v rozhovoru pro Český rozhlas.


Václav Mertin (repro ČT)
Děti podle Mertina od dospělých potřebují pomoc úplně se vším. „Dopředu nikdy nevíte, jestli konkrétní dítě to či ono doopravdy zvládne nebo ne. Proto mu musíme pomáhat. Pokud je to ve vašich silách,“ dodává Václav Mertin.

Škola je podle něj dobrá instituce, ale děti jsou různé a škola hlásá jednotnost a uniformitu. „Každé vybočení dítěte je hned problém. Česká škola prostě není nastavená na radost.“
Celý text a rozhovor ke stažení naleznete zde

1 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
9. července 2017 20:13  

"každé vybočení dítěte je hned problém"

Nesouhlasím, protože z občasného vybočení dítěte ve škole nikdo žádný problém nedělá. To je značně zveličené. Problémem ale je, že některé děti vybočují pořád, a to tak, že to vadí nejenom učitelům, ale mnohdy i jejich spolužákům.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.