Kvalita výuky a učitelů

středa 19. července 2017 ·

Server Interantional EdNews shrnuje závěry konference, která představila tříletou mezinárodní srovnávací studii Empowered Educators amerického Centra po mezinárodní benchmarking vzdělávání (CIEB) a Národního centra pro vzdělávání a ekonomiku (NCEE). Autoři studie zkoumali sedm různých míst s nejlepším školstvím, včetně Singapuru, Finska, Šanghaje nebo Austrálie, sledovali, jak odpovědní politici zajišťují kvalitu výuky a učitelů (a dosahují tak lepších studijních výsledků i rovnosti vzdělávacích šancí než ve Spojených státech). Informuje server scio.cz.


Podle výsledků se všechny země namísto rychlých řešení soustředí na vybudování efektivních systémů jako celku a usilují o profesionalizaci učitelství jako profese.

I když každá země přistupuje ke školství odlišně, společnými rysy jsou:

- nábor a výběr budoucích učitelů nastavený tak, aby identifikoval uchazeče, kteří jsou jak akademicky schopní, tak zapálení pro učení,

- výcvik budoucích učitelů probíhá na výzkumných univerzitách a kombinuje přísné kurzy s častou praxí na školách,

- standardy ve školství podporují profesionální rozvoj a kariérní řády vytváří pro nejlepší učitele další příležitosti.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.