On-line seminář 7. 6. 2017: Online pracovní sešity

pondělí 5. června 2017 ·

Lektor Martin Vonášek pojmenoval svůj webinář Mají pracovní sešity smysl? … aneb proč, jak a za jakým účelem vytvářet pracovní listy (možná nejen) v humanitních předmětech… Martin Vonášek v anotaci k setkání píše: „Úvodní otázkou této krátké anotace jsem se začal zabývat teprve poté, co jsem si uvědomil, jak stále častěji vytvářím pracovní listy do svých hodin dějepisu a mediální výchovy. Samozřejmě jsem se k odpovědi nedostal, protože dotazy po smyslu čehokoliv bývají opravdu zapeklité. Každopádně jsou ale právě tyto otázky klíčem k uvědomění si mnohého, na co při tvoření pracovních listů “nezbývá” čas.“

Mezi zajímavé možné odpovědi/otázky patří:

• co učitele donutí vytvářet si vlastní pracovní listy,
• proč nesáhne po mnoha dostupných a předem připravených listech,
• jak může takový pracovní list vypadat,
• proč se jednotlivé verze pracovních listů (ne)liší,
• čeho lze pracovním listem dosáhnout,
• jaké jsou možnosti pracovního listu v online a offline prostředí,
• jaké otázky, nebo náměty bude obsahovat trochu “jiný” pracovní list, který se zaměřuje na dovednosti a jejich charakteristiku.

Pomocí ukázek konkrétních pracovních listů bychom mohli dospět nejen k určité kategorizaci, ale i k diskuzi nad vlastními postřehy. Myslím, že stále nevím, v jaké situaci použít worksheet místo handoutu, co volíte vy? Abychom nezůstali jen u “teorie”, tak se podrobněji zaměříme na online nástroje wizer.me a sutori, které umožňují vytvářet a “tisknout” řadu velmi různorodých pracovních listů, a jako přidanou hodnotu můžeme vnímat náhled obsahů konkrétních historických a mediálních témat.

Setkání je určeno všem otevřeným učitelům.

Setkání se uskuteční ve středu 7. 6. 2017 od 20.00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

. Lektor: Martin Vonášek – učitel na střední škole, vyučující dějepisu a mediální výchovy, příležitostný hráč a zájemce o oblast indie game.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.