České děti vyjdou v celé zemi z uměleckých škol do ulic. Tento happening nemá obdoby, slibují tvůrci

pondělí 8. května 2017 ·

Světově proslulá mezzosopranistka Magdalena Kožená a lidé z jejího nadačního fondu připravili akci, která nemá v české ani československé historii ZUŠek obdoby. Děti ze základních uměleckých škol celé republiky vyjdou hromadně do ulic a předvedou své umění veřejnosti. Celostátní happening ZUŠ Open vypukne 30. května. Zúčastní se ho 355 ZUŠek ve 280 městech a obcích, uskuteční se tisícovka akcí, na všechny je vstup zdarma. Reportáž přináší server Aktuálně.cz.


Akce má i charitativní rozměr, malí umělci nezapomenou na pacienty v nemocnicích či seniory v domovech důchodců.

Projekt Nadačního fondu Magdaleny Kožené získal za rok příprav mnoho podporovatelů z řad známých umělců, protože téměř každý v tzv. "lidušce" začínal a vzpomíná na ni s nostalgií. Patří mezi ně například Zdeněk Svěrák, Alice Nellis nebo Maxim Velčovský.


Celý text naleznete zde
Další informace na webu ZUŠ Open

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.