Nejlepší školní televizi mají na zlínském gymnáziu

úterý 31. ledna 2017 ·

Ve třídě natřeli zeď na zeleno, aby měli ideální pozadí pro kamery, a z volné místnosti pod střechou udělali studio s počítači, kamerami a stativem. Tak vzniká školní televize na zlínském Gymnáziu T. G. Masaryka, oficiálně Nejlepší školní webový magazín roku 2016. Soutěž zaštiťuje ministerstvo školství a odbornou porotu tvoří členové Syndikátu novinářů ČR. Informuje MF DNES.

Televize nabízí aktuální reportáže přímo ze školy, dokáže ale zaujmout mnohem větší část diváků. Reportáže reagují na dění v regionu, nechybí publicistika nebo unikátní teleport – pořad, v němž se studenti na dálku spojí se zajímavými osobnostmi. Třeba s Petrou Cross, softwarovou inženýrkou společnosti Google v San Franciscu. „Tento díl je momentálně ve střižně,“ říká pedagog Jaromír Světlík, který vede asi dvacetičlenný tým reportérů a kameramanů. Učí výpočetní techniku, k jeho specializacím patří počítačová grafika a digitální fotografie.


Celý text naleznete v dnešním vydání MF DNES (Zlínský kraj)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.