Martin Zvěřina: Chovancova bakalářská práce je zesměšněním vzdělání jako takového.

čtvrtek 6. října 2016 ·

Komentátor Lidových novin Martin Zvěřina ve svém sloupku „Kousek cti“ připomíná politiky, kteří po odhalení plagiátorství rezignovali. „ ...německý ministr Karl-Theodor zu Guttenberg, který rezignoval na všechny funkce v březnu 2011, nebo maďarský prezident Pál Schmitt, který odstoupil z funkce v dubnu 2012. Oba politici se dopustili plagiátorství při obstarávání akademického titulu a opustili funkce, jakmile se to veřejně provalilo.“ Chovanec místo toho požaduje omluvu od Pirátů, kteří na jeho opisování upozornili.


Milan Chovanec (vlada.cz)
Zvěřina shrnuje: „Omlouvat panu ministrovi Chovancovi by se měli zřejmě všichni, kdo si váží akademických titulů a berou je vážně. Jeho bakalářskou práci nelze totiž nepovažovat za nic jiného než za zesměšnění vzdělání jako takového.“

Na sloupek reagoval i bývalý rektor brněnské Masarykovy univerzity a v současné době poslanec za ANO Jiří Zlatuška: „Jak mají být brány vážně proklamace ministryně Valachové o zlepšování poměrů ve školství, když vedle ní sedí zlodějíček textů, který to, co nakradl, bez následků použil k získání vysokoškolské kvalifikace? Jak má růst vážnost učitelů, když má premiér ve svém sboru člověka, na jehož kvalifikaci lze právem poukazovat jako na důkaz špatnosti ve školském systému? Zlodějíček šéfující resortu, do kterého patří i policie,“ píše Zlatuška.


O Chovancově aféře jsme psali zde


Zvěřinův sloupek a Zlatuškovu reakci naleznete ve včerejším a dnešním vydání Lidových novin

11 komentářů:

Unknown řekl(a)...
6. října 2016 v 10:03  

Seznam českých politiků, kteří po odhalení plagiátorství rezignovali, autor neuvádí?

Tajný Učitel řekl(a)...
6. října 2016 v 10:07  

Neuvádí asi proto, že neexistuje. Čeští politici nerezignují, pokud nejsou přímo zatčeni in flagranti delicto.

Nicka Pytlik řekl(a)...
6. října 2016 v 10:17  

Chovancova bakalářská práce je zesměšněním vzdělání jako takového.

Nevím přesně, co obsahuje 'vzdělání jako takové'.
Znamená to snad, že je tím zesměšněno třeba i moje vzdělání? Nebo kohokoli jiného?
Přidržel bych se spíš faktu, že Chovancova bakalářská práce je zesměšněním Chovance.

Unknown řekl(a)...
6. října 2016 v 10:23  

Ano, a na kvalifikaci jedné osoby lze těžko "právem poukazovat jako na důkaz špatnosti ve školském systému".

Nicka Pytlik řekl(a)...
6. října 2016 v 10:38  

Asi jako napsat
'Chovancova bakalářská práce je zesměšněním sociální demokracie jako takové.'
'Chovancova bakalářská práce je zesměšněním vlády jako takové.'
Atd...

Unknown řekl(a)...
6. října 2016 v 10:55  

Zobecňování na malém vzorku se vždycky považovalo za projev nevědeckého myšlení.

Unknown řekl(a)...
6. října 2016 v 11:59  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Unknown řekl(a)...
6. října 2016 v 12:21  

"Zobecňování na malém vzorku"

Pan ministr již několikrát morálně selhal. Ono těch "elitních jedinců" však studovalo na právech v Plzni mnohem více. Šlo evidentně o systémovou chybu vedení fakulty. Pan ministr vskutku nevypadá na jedince s příliš vysokým IQ. Nemohl tedy zvládnout studium veřejné správy místo 3 let za 9 měsíců. A ta ostuda. On si klidně opíše 2 stránky seminární práce od středoškoláka.

Zdeněk Bělecký řekl(a)...
6. října 2016 v 17:19  

Rozdíly mezi touto a předlistopadovou politickou reprezentací přestaly existovat.

Nicka Pytlik řekl(a)...
6. října 2016 v 19:51  

Možná ani žádný rozdíl existovat nezačal.
Rezistentně rezidentní kontinuum...

poste.restante řekl(a)...
6. října 2016 v 21:57  

Přidržel bych se spíš faktu, že Chovancova bakalářská práce je zesměšněním Chovance.

Souhlas.
Všechny ostatní konsekvence jsou komické a účelové.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.