On-line seminář: Jak učit výslovnost cizího jazyka tak, aby to žáky bavilo?

úterý 27. září 2016 ·

Setkání se bude zabývat problematikou používání, vysvětlování i nácviku co nejlepší výslovnosti. Lektorka Sylvie Doláková představí zábavné hry, které žákům umožní procvičit typické jevy správné výslovnosti (sluchové hry, zvukové labyrinty, obrázkové symboly, manipulace s kartičkami, výslovnostní rozcvička, hry v prostoru i ve skupinách, nácvik rytmu a intonace s říkankami, zábavné rýmování apod.). Dotkne se také otázky používání fonetické transkripce, zda je pro děti vhodná a od kdy a jak s ní začít pracovat.

Setkání je určeno učitelům angličtiny v mateřských a základních školách.

Koná se 29. září od 20:00 na stránkách RVP.cz.


Podrobnosti naleznete zde

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
27. září 2016 21:01  

Jak učit výslovnost cizího jazyka tak, aby to žáky bavilo?

Nějak se mi všude ztrácí otázka, jak děti učit, aby uměly.
A tak jsem se chtěl zeptat, jestli je to jenom u mne, nebo v celym baráku.
Někde dole, přes Varolův most se mi ale naopak neodbytně vkrádá otázka:
Jak děti řezat hlava nehlava tak, aby je to bavilo?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.