Přečtěte si: Co má umět deváťák?

pátek 15. dubna 2016 ·

Když chcete něco řídit, třeba firmu, musíte umět věci zjednodušovat. Stanovit si priority, složité procesy rozdělit do jednoduchých kroků, přidat jednoznačnou zodpovědnost, kontrolu a tak dále.


Z komentáře Václava Klause ml. v Novinky.cz vybíráme:

Cíle musí být reálné, tj. nikoli přehnaně ambiciózní – „aby žák v cizí zemi se aspoň doptal na cestu z nádraží do hotelu a objednal si v restauraci maso, a ne žehličku“.

U češtiny – jednoduchý text píše bez chyb. U matiky – z pěti náhodně vybraných příkladů „z Bělouna“ spočte minimálně dva. (To jsou prosím pěkně příklady ukazující jednoduchost, nikoli návrh.)

Místo toho máme ve školství roztodivné rámcové vzdělávací programy, kde se neustále mele o jakýchsi kompetencích.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.