Radiožurnál: O novele školského zákona

pátek 11. března 2016 ·

Novela školského zákona zavádí jednotné přijímací zkoušky na střední školy a povinnou maturitu z matematiky pro vládou vybrané obory.
(od 6:25 záznamu)

1 komentářů:

Josef Soukal řekl(a)...
11. března 2016 12:57  

Všude se řeší - a nepostradatelný odborník na všechno B. Kartous to znovu zopakoval -, že se matematika učí špatně. Nová maturita však přinesla především zásadní proměnu v češtině. Tam je ovšem populární názor, že učitelé učí dobře, jen ta maturita je zpackaná. Pokud bych si měl názor na matematiku udělat podle toho, co je v oběhu o češtině, bude výuka matematiky solidní. Koneckonců do studia matematiky se nezávislí experti či konzultanti moc nehrnou. Možná proto, že na dokončení vysoké školy tohoto zaměření pouhá rétorika nestačí, je třeba i myslet a něco vědět. Ale ono to platí i pro češtinu, alespoň na slušných fakultách, a mělo by to platit pro všechny obory, i pro expertování.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.