Český rozhlas: Sněmovna schválila povinný rok v MŠ, jednotné přijímačky na SŠ a maturitu z matematiky

pátek 11. března 2016 ·

Pro děti bude od příštího roku povinný poslední rok mateřské školy. Ve stejném roce se mají také sjednotit přijímací zkoušky na střední školy. O čtyři roky později budou muset první středoškoláci povinně maturovat z matematiky. Počítá s tím novela školského zákona, kterou dnes schválili poslanci. Norma ještě musí projít Senátem a poté ji dostane k podpisu prezident. Na téma debatovali místopředseda Asociace ředitelů gymnázií Alfred Dytrt a ředitel Scio Ondřej Šteffl.
Doprovodný článek na webu Českého rozhlasu

1 komentářů:

Josef Soukal řekl(a)...
11. března 2016 v 11:42  
Tento komentář byl odstraněn autorem.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.