Ministryně Valachová korunovala vítěze ankety Zlatý Ámos

sobota 19. března 2016 ·

V sále pražského hotelu Olšanka se v pátek konalo finále ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos 2016. Vítěze 23. ročníku Jana Flídra ze ZŠ 5. května Dvůr Králové nad Labem korunovala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.


Také letos se ve finále utkala šestice učitelů z celé ČR. Mezi ty nejoblíbenější se probojovali:

  • Flídr Jan, ZŠ 5.května Dvůr Králové nad Labem
  • Fréharová Lenka, Základní škola Boženy Němcové, Zábřeh
  • Hasala Ivo, Základní škola a gymnázium Vítkov
  • Michálková Alena, Základní škola a Mateřská škola Černovice
  • Pospíšil Michal, Základní škola U tenisu 4, Přerov
  • Štočková Zuzana, ZŠ Praha - Vinoř

Ve dvouhodinovém programu nakonec porotu nejvíce přesvědčil Jan Flídr ze ZŠ 5. května Dvůr Králové nad Labem.

Speciální kategorií letos byla volba nejoblíbenější učitelky/učitele českého jazyka, pro které podle medailonů zpracovaných žáky, hlasovali zaměstnanci MŠMT. Vítězkou Ámose češtináře se stala paní učitelka Barbora Schneiderová ze ZŠ a MŠ Žalany, která dostala pro sebe a celou třídu dárkovou vstupenku do ZOO Liberec a do Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského.

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
19. března 2016 v 16:34  

...."porotu nejvíce přesvědčil".... .
...."dostala pro sebe a celou třídu dárkovou vstupenku do ZOO Liberec a do Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského..."

Nic ve zlem, chyběla již jen promenáda v plavkách. Jsem skálopevně přesvědčen, že super kvalitních kantorů a kantorek máme v ČR desetitisíce. Jen se o nich jaksi moc nemluví.

Jinak samozřejmě vítězovi gratuluji.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.