Přečtěte si: BBC rozdá svůj Micro Bit milionu dětí, mikropočítač dostanou zdarma

čtvrtek 9. července 2015 ·

Ve Velké Británii se schyluje k velkému experimentu, který by měl na podzim povzbudit zájem dětí o digitální technologie a programování.

Z článku Davida Slížka v LUPA.cz vybíráme:

BBC tak chce inspirovat děti k tomu, aby se učily kreativně pracovat s technologiemi a rozvíjely své znalosti programování. Jde vlastně o zopakování podobného pokusu z 80. let, kdy BBC uvedla jednoduchý počítač Micro, který pomohl kompjůtrům prorazit do britských domácností. Samozřejmě i díky vládním dotacím jeho ceny.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.