České university budou navazovat zahraniční kontakty na veletrhu NAFSA v Bostonu

pondělí 11. května 2015 ·

Veletrh a konference NAFSA je nejrozsáhlejším celosvětovým setkáním profesionálů z oblasti mezinárodního vzdělávání. Pořadatelem setkání je nezisková organizace NAFSA, jejíž cílem je podpora mezinárodních vzdělávacích výměn a rozvoj této sféry v USA. NAFSA má 10 000 členů z 3 500 institucí ve více než 150 zemích světa. V letošním roce se na veletrhu v rámci stánku Study in the Czech Republic, který je zajišťován a účast na něm koordinována Domem zahraniční spolupráce (DZS), bude prezentovat celkem 8 českých vysokých škol.


Cílem českého stánku bude poskytnout prostor pro celkovou prezentaci České republiky jako vhodné studijní destinace i pro osobní jednání jednotlivých vysokých škol s partnerskými univerzitami. Očekávaná návštěvnost bostonského ročníku, který se uskuteční 24. – 29. května 2015, přesahuje 10 tisíc účastníků z více než 90 zemí světa.

Barvy České republiky budou mimo DZS hájit erudovaní zástupci těchto vysokých škol: Českého vysokého učení technického v Praze, Masarykovy univerzity, Technické univerzity v Liberci, Univerzity Karlovy v Praze, Univerzity Palackého v Olomouci, VŠB – Technické univerzity Ostrava, Vysoké školy ekonomické v Praze a Západočeské univerzity v Plzni. Všechny zúčastněné čeká řada schůzek, setkání a intenzivní komunikace na platformě globální konference NAFSA, které povedou k vyššímu zapojení univerzit do mezinárodní spolupráce.

DZS má zájem aktivity zaměřené na větší zapojení univerzit do mezinárodní spolupráce i nadále rozvíjet a podporovat, neboť se z dlouhodobého hlediska tento koordinovaný přístup k ucelené propagaci pod značkou Study in the Czech Republic ukazuje jako velice efektivní.

VÍCE INFORMACÍ

Study in the Czech Republic www.studyin.cz
Dům zahraniční spolupráce www.dzs.cz
Veletrh a konference NAFSA www.nafsa.org

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.