bEDUin: Jak mohou rodiče ovlivnit kvalitu školy?

úterý 14. října 2014 ·

Podívejte se, co přináší aktuální týdenní přehled bEDUin.

Co přinesl týden 6. – 12. 10. 2014

Témata týdne: O měření PISA a podobných mezinárodních srovnáních píše Stanislav Štech jako o soutěžích svého druhu, které si usurpují pozornost veřejnosti i politiků (Česká pozice). Václav Klaus ml. se domnívá, že obhajoba nošení šátků ve školách z náboženských důvodů ze strany ombudsmanky Anny Šabatové je „multi-kulti“ hysterie (Novinky.cz). Prorektor UK Jan Konvalinka vidí za souslovím „vědecký výkon“ ekonomizující uvažování a přivítal by na UK „nadkritickou koncentraci intelektu“ (Česká pozice). Tomáš Feřtek upozorňuje, že základem vzdělání stále je schopnost klást si otázky. Jednu zajímavou otázku si klade Bořivoj Brdička: má prezenční výuka na VŠ nadále smysl? Už jste viděli Vši ve škole? Mají přes půl milionu zhlédnutí

Oprava: V Beduínu č. 31 (29. 9. – 5. 10. 2014) jsme chybně uvedli zdroj rozhovoru s Lejfem Moosem, časopis Studia Paedagogica nevydává FF UK v Praze, ale FF MU v Brně. Omlouváme se za pochybení.

Výrok týdne:„Plně podporuji existenci alternativ péče o dítě a občanských iniciativ tohoto typu. Schválený zákon jde ale přesně v opačném směru – alternativy péče o dítě omezuje pouze na jeden druh registrovaných subjektů splňujících přísné podmínky plynoucí ze zákona. Dochází tak k omezování společensky prospěšných občanských aktivit, na kterých stojí moderní demokratická společnost.“ Prezident Miloš Zeman v odůvodnění veta zákona o dětské skupině.
Novinky (výběr ze zajímavých událostí)
Inspirace z (a do) praxe
Akce tohoto a příštího týdne (výběr z EDUkalendáře)
  • Kulatý stůl SKAV: Jak můžou rodiče ovlivnit kvalitu školy? 16. 10. od 10:00, ZŠ Vodičkova, Praha.
  • Jan Sokol rekrutuje seniory pro Wikipedii. Přijďte si poslechnout, proč je dobré kultivovat největší současnou encyklopedii lidského poznání. 22. 10. od 10:00 do 11:30, Městská knihovna v Praze.


Průvodce světem vzdělávání bEDUin vám přináší pravidelné týdenní přehledy nejzajímavějších událostí z oblasti vzdělávání. Přináší rychlý přehled s krátkým komentářem, který vás udrží v obraze. V případě, že jej chcete získávat každé pondělí do své e-mailové schránky, stačí vyplnit e-mailovou adresu v pravém sloupci webu EDUin.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.