Přečtěte si: Vývoj nového typu interaktivních digitálních her určených pro hráče více generací

pátek 19. září 2014 ·

Psycholožka a odbornice na vzdělávání Annie Murphy Paul popisuje vývoj nového typu interaktivních digitálních her určených pro hráče více generací. Podle výzkumů se dítě víc naučí, hraje-li hru s dospělým, protože dospělý posiluje proces učení: klade otázky, radí, upozorňuje na souvislosti, podporuje rozvíjení nekognitivních dovedností, jako je trpělivost, soustředění, výdrž, odolnost při neúspěchu.

V průběhu vývoje her se však ukazuje, že mezigenerační hra klade na tvůrce jiné nároky než hry určené pro stejně staré hráče. Osvědčilo se úvodní video, které rodiče i děti seznamuje s principy fungování hry, a podrobnější návod pro rodiče, jak vést děti k lepšímu učení při hře. Výzkumníci také zjistili, že pro mezigenerační hry jsou vhodnější situace s rozhodováním o určité sporné otázce než např. akční situace. Dospělí mohou mít problém s rychlým přizpůsobením digitálnímu prostředí a rychlostí reakcí, vnášejí zato do hry svou zkušenost a širší rozhled. Dalším cílem výzkumníků je spolupráce dětí a rodičů na vývoji vlastních interaktivních her.

Zdroj: HechingerReport.org

Výběr ze zpráv, novinek a zajímavostí ve vzdělávání provedlo výzkumné oddělení společnosti Scio.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.