Přečtěte si: Podporovat především veřejné školství!

čtvrtek 27. března 2014 ·

Aktuální problémy českého školství probrali v sobotu účastníci celostátního semináře, který se za řízení odborné sekce školství ÚV KSČM sešel v  raze. Jako tradičně v předvečer dne narození Jana Amose Komenského, jenž je připomínán jako Den učitelů (28. března).

Z článku (mh) v HalóNoviny.cz vybíráme:

"Čeští učitelé patří k nejhůře placeným vysokoškolským odborníkům. Sedmdesát až devadesát procent vysokoškolsky vzdělaných pracovníků má vyšší mzdu než učitelé," konstatovala dále a konkretizovala, kolik pedagogů nebude splňovat požadavky zákona ve věci odbornosti: 2500 učitelů na prvním stupni ZŠ, 1700 na druhém stupni ZŠ a 2300 na středních školách. Současný ministr Marcel Chládek (ČSSD), který je od listopadu 1989 již 17. šéfem resortu, chce mj. podpořit venkovské školy a malotřídky, postupně rušit automaty na sladkosti ve školách či více dbát na vaření školních obědů přímo ve školních jídelnách, protože se někde zabezpečují dodavatelsky. V těchto bodech nalézá shodu s KSČM.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.