MŠMT: Podpora soutěží a přehlídek v zájmovém vzdělávání 2012/2013

pátek 12. dubna 2013 ·

Soutěže a přehlídky jsou podle předních odborníků v oblasti pedagogiky považovány za hlavní nástroje ve vzdělávacím systému, podle kterých je možné identifikovat talentované nebo nadané dítě (žáka) - v různých oborech, věkových skupinách, profesích apod. Jedná se o časově nenáročnou, hospodárnou, nejčastěji používanou a společensky respektovanou formu. Školský systém je ve své podstatě založen na motivaci a srovnávání - jak se daří žákům zvládat předepsanou látku nebo osvojení znalostí, které žák nabyl mimo školní výuku. K tomuto účelu už více jak šest desítek let existuje v základních a středních školách systém soutěží.

MŠMT každoročně zveřejňuje ve Věstníku MŠMT seznam cca 150 celostátních soutěží, které jsou rozděleny na tři typy :

  • skupina soutěží vyhlašovaných MŠMT – typ - A (cca 30 - 40 soutěží)
  • skupina soutěží spoluvyhlašovaných MŠMT – typ – B (cca 70 – 80 soutěží)
  • skupina soutěží doporučených školám k účasti – typ – C (cca 40-50)
Aktuální Věstník pro školní rok 2012/2013 naleznete zde:
Vyhlášení soutěží a přehlídek ve školním roce 2012_2013.doc

Dotační program Podpora soutěží a přehlídek v zájmovém vzdělávání

Tento dotační program je vyhlašován MŠMT každoročně v dubnu. Cílem programu je:
  • seřazení 150 soutěží do přehledného uceleného systému, který bude jednoduchý, účelný a srozumitelný pro pedagogy, žáky i rodiče. Takto vytvořený přehled soutěží se nazývá Seznam soutěží a přehlídek vyhlašovaných a spoluvyhlašovaných MŠMT na školní rok …
  • rozdělit finanční prostředky určené na podporu soutěží v rozpočtu MŠMT (každoročně cca 34 mil. Kč) na jednotlivé soutěže,
  • rozdělit finanční prostředky na účast týmů ČR na mezinárodních soutěží a financování mezinárodních soutěží v ČR,
  • vytvoření informační databáze, rozdělující soutěže podle oblastí a důležitosti.
Cílové skupiny příjemců podpory

Žádat ministerstvo o dotaci na finanční zajištění soutěže, popřípadě o zveřejnění informace o soutěži mohou:
  1. právnické osoby vykonávající činnost školy nebo školského zařízení,
  2. územní samosprávné celky v samostatné působnosti,
  3. ostatní právnické osoby.
O dotaci na zajištění účasti českých týmů v mezinárodních soutěžích a pořádání mezinárodních soutěžích v ČR mohou žádat pouze právnické osoby ministerstvem pověřené zajištěním soutěže na ústřední úrovni.

Nově se žádá projektem pouze v elektronické podobě v elektronickém systému: mladez.msmt.cz.

Informace o dotačním programu pro školní rok 2012/2013 naleznete zde:
Vyhlašení rozvojového programu Podpora soutěží a přehlídek na školní rok 2012/2013.doc

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.