CERMAT povede Jiří Zíka

pátek 21. prosince 2012 ·

Výběrová komise jednomyslně doporučila z přihlášených uchazečů jako nejvhodnějšího kandidáta na funkci ředitele Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) dosavadního pověřeného ředitele Jiřího Zíku.


Do výběrového řízení se přihlásili celkem čtyři kandidáti. Výběrovou komisí, v níž byli zastoupeni i externí odborníci, byl jako nejvhodnější vyhodnocen Jiří Zíka. Ten je pověřen řízením organizace od června 2012, kdy ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala odvolal tehdejšího ředitele CERMATu Pavla Zeleného.

"Podařilo se nám upravit maturitní zkoušku, vyjasnit její podobu a dát všem maturantům jistotu z čeho a jak budou maturovat. Nyní se musíme soustředit na úspěšný průběh maturit v tomto školním roce. Jmenování ředitele je důležitým krokem pro stabilizaci situace. Kromě toho ještě ustanovíme oponentní a odbornou radu, která bude s vedením CERMATu úzce spolupracovat a bude informována o všech důležitých rozhodnutích. Je potřeba udělat vše proto, aby se chyby z minulých let už neopakovaly," říká ministr Petr Fiala.

1 komentářů:

Pytlik Blaha řekl(a)...
31. prosince 2012 v 0:59  

No, já nevím. Přijde mi, že státní maturita je jen taková brnkačka. Kdyby byl pan Zíka fakt frajer, jde do registru vozidel.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.