ČŠI spoluvytvářela nové kurikulum pro mateřské školy ze všech zemí EU

středa 25. července 2012 ·

Ve školním roce 2011/2012 začali pracovat učitelé předškolního cyklu Evropských škol podle nového vzdělávacího programu, jehož spoluautorkou je vedle kolegů z Velké Británie, Finska, Francie, Německa, Rakouska i inspektorka pro Evropské školy z České republiky Dana Musilová.

Nové kurikulum, založené důsledně na holistickém přístupu k dítěti, se nachází na www.eursc.eu v podsekci Studies and certificates - Syllabuses - Nursery cycle. V angličtině, němčině a francouzštině je zde k dispozici i interaktivní podoba kurikula pod titulkem Website Early Education.

Během prvního roku zavádění kurikula probíhala intenzivní komunikace mezi tvůrci programu, vedením a učiteli Evropských škol. Na základě požadavků škol proběhlo, a bude probíhat i v následujícím školním roce, systematické vzdělávání učitelů zejména v oblastech plánování a hodnocení. V květnu 2012 zorganizovali autoři kurikula videokonferenci pro učitele čtyř bruselských škol a pro školy v Alicante, Bergenu, Helsinkách a Molu. Výměna informací prostřednictvím videokonference měla velmi pozitivní ohlas ze strany škol.

Česká inspektorka pro Evropské školy realizovala také vzdělávání učitelů všech jazykových sekcí v Evropských školách Lucemburk I, Lucemburk II a Mnichov. Tématem byla zejména problematika hodnocení, která je v Evropských školách považována za klíčovou. Vzdělávání probíhalo v angličtině a ve francouzštině. Učitelům ze všech zemí EU byly kromě společných strategií poskytnuty příklady dobré praxe ze škol v ČR, z Evropských škol a z mezinárodních škol.

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.