ČŠI: Testy z pilotního ověření uvolněny - elektronická verze pro testovací aplikace

pátek 24. února 2012 ·

Od 24. 2. 2012 bude možné do testovacích aplikací stahovat a následně neomezeně využívat elektronické testy použité při pilotním ověření systému v prosinci roku 2011.


Stažení testových dávek do jednotlivých PC je popsáno v příručkách k testovací aplikaci -zde-.

Testová dávka stažená do aplikace po výše uvedeném datu bude tedy kromě základního testu pro ověření funkčnosti aplikace (test označený 22222) obsahovat i testy z matematiky, českého jazyka a angličtiny pro 5. a 9. ročník vždy ve variantách na 15 minut a 40 minut, jak ukazuje přiložená kopie obrazovky administračního rozhraní testovací aplikace.


obrazek-na-web.jpg

Tyto testy je možné neomezeně a opakovaně využívat pro testování žáků. Žáci se ihned po absolvování testu dovědí výsledky včetně správných odpovědí. K dalšímu vyhodnocení však na rozdíl od pilotního ověření nedochází (podrobná statistika žáka, školy, apod.).

Testy a přihlašovací údaje (přihlašovací kód/heslo):

Matematika 5, varianta 15 min                 MM515/MM515
Matematika 5, varianta 40 min                 MM540/MM540
Anglický jazyk 5, varianta 15 min               AJ515/AJ515
Anglický jazyk 5, varianta 40 min              AJ540/AJ540
Český jazyk 5, varianta 15 min                   CJ515/CJ515
Český jazyk 5, varianta 40 min                   CJ540/CJ540

Matematika 9, varianta 15 min                 MM915/MM915
Matematika 9, varianta 40 min                 MM940/MM940
Anglický jazyk 9, varianta 15 min              AJ915/AJ915
Anglický jazyk 9, varianta 40 min              AJ940/AJ940
Český jazyk 9, varianta 15 min                   CJ915/CJ915
Český jazyk 9, varianta 40 min                   CJ940/CJ940

Připomínáme, že testovací aplikace je školám k dispozici -zde- a školy by ji měly instalovat (do 23. 3. 2012) na všechna PC, která použijí při generální celoplošné zkoušce. Ta bude probíhat v období od 21. 5. do 8. 6. 2012.
   

4 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...
25. února 2012 v 7:28  

Moc se mi libi pouziti oznaceni Certifikovany test. To bych rada vedela, kdo ho te skolni inspekci certifikoval a jakymi metodami. Mozna by mi stacil certifikat k testu a citelny podpis na nem. Jinak to ma vahu, jako kdyz si deti hraji na skolu a samy si pisou vysvedceni.....

Anonymní řekl(a)...
25. února 2012 v 17:54  

Tak toto byla hluboká úvaha paní Simony a pokud bude kritika projektu této mentální úrovně, má ČŠI vyhráno.
Jsem sice jen rodič školou povinných dětí, který se zajímá o to, co děti ve škole ovlivní, ale toto je veřejně dostupná informace.
Pojem CERTIFIKOVANY test, resp.certifikované úlohy je náležitě a přesně popsán v zadávací dokumentaci. Stručně: certifikovanou úlohu schválil někdo do celoplošných (=certifikovaných) testů. Ostatní úlohy budou moci používat učitelé pro domácí a školní testování.
Pravdou je, že nejsem schopen posoudit kvalitu těch testů (resp.certifikovaných úloh) a také by mne zajímalo, jak vznikají.

Simona CARCY řekl(a)...
25. února 2012 v 18:15  

Pan anonymni je zrejme unaven a nebo zertuje, pokud klade rovnitko mezi celoplosny a certifikovany. Ale odpoved, ze certifikovanou ulohu NEKDO schvalil do certifikovaneho, tedy celoplosneho testu je blabol. Ja se ptala, kdo jim tu certifikovanou ulohu zcertifikoval. Pokud si ji zcertifikovali podle zadavaci dokumentace sami, pak mam pravdu s temi detmi, co si hraji na skolu a samy si vydavaji certifikovana (i kdyz neceloplosna) vysvedceni. Tedy vivat ČŠI!

Anonymní řekl(a)...
27. února 2012 v 13:59  

Už někdo předal ředitelům informace, kde je testovací aplikace k dispozici? Ke mně, jako školnímu informatikovi, se tato informace zatím od nikoho oficiálně nedostala.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.