Výukové online programy jsou cenným zdrojem informací pro učitele i žáky, sbírky Britského muzea jsou doslova na dosah ruky.
Internet umožňuje efektivní a relativně nenákladné sdílení a šíření informací a to se uplatňuje v nejrůznějších oborech. Digitalizace sbírek muzeí je v současné době jedním z klíčových témat, řada muzeí ale nabízí v rámci svých služeb mnohem víc Výukové online programy připravené londýnským Britským muzeem, jehož rozsáhlé sbírky starověkých civilizací jsou světoznámé, jsou cenným zdrojem informací pro učitele i žáky. Sbírky Britského muzea jsou po celém světě doslova na dosah ruky.
Technologie Macromedia Flash i zde slaví úspěch, podobně jako u předních výrobců výukového software ve světě. Známý magazín Scientific American pak ocenil Britské muzeum cenou 2004 Science/Technology Web Award za výukový program Ancient Egypt (Starověký Egypt). Z programů jsme vybrali několik obrazovek, doporučujeme tyto online programy jako doplněk pro učitele základních a středních škol, angličtina nebude určitě vadit.
Stovky předmětů ze sbírek naleznou děti v programu COMPASS.
Pyramida v oceněném programu Starověký Egypt.
Exponát z programu Starověká Čína.
3D model chrámu Taj Mahal v programu Mughal India.
Tabulka s klínopisem v programu Starověká Mezopotámie.
redakce
0 komentářů:
Okomentovat