Portál Česká škola k 31. lednu 2021 ukončí svůj provoz

čtvrtek 14. ledna 2021 ·

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, 

touto cestou bychom vám chtěli poděkovat za zájem, který jste dopřáli portálu Česká škola. Intenzivně jsme se mu věnovali deset let, nicméně jsme po zralém uvážení dospěli k rozhodnutí provoz tohoto portálu ke dni 31. ledna 2021 ukončit. Od 1. února 2021 již nebudeme vkládat nové příspěvky, prozatím však zůstane zachována možnost procházet a pročítat archiv článků. 

Portál Česká škola vznikl s cílem přinášet komplexní informace o aktuální situaci v českém školském a vzdělávacím systému a být místem pro diskuze o jeho problémech a perspektivách. V posledních 10 letech ho po akvizici nakladatelství Computer Press provozoval nakladatelský dům Albatros Media. Ten ho vždy vnímal jako důležitou a přínosnou součást veřejné diskuze a proto se pro zachování jeho provozu rozhodl i přesto, že se tento web nikdy nestal součástí hlavní činnosti společnosti, která je primárně zaměřená na vydávání knih.

„Ač nakladatelský dům Albatros Media nadále považuje otázky školství a vzdělávání za jedny z nejdůležitějších pro naši společnost, v souladu s nutností řídit své činnosti maximálně efektivně jsme se rozhodli pro ukončení provozu portálu Česká škola. Rád bych touto cestou poděkoval za přízeň všem čtenářkám a čtenářům Také bych rád ocenil práci dvou lidí s Českou školou spjatých: bývalého šéfredaktora Janka Wágnera a Michala Komárka, který na pozici šéfredaktora působil v posledních letech. I díky jeho kvalitnímu vedení nebylo rozhodování o ukončení činnosti webu vůbec jednoduché,“ říká Václav Kadlec, generální ředitel nakladatelského domu Albatros Media.

4 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
14. ledna 2021 v 13:06  

Zůstane zachován archiv článků České školy pro obecnou a odbornou veřejnost?

"Ač nakladatelský dům Albatros Media nadále považuje otázky školství a vzdělávání za jedny z nejdůležitějších pro naši společnost, v souladu s nutností řídit své činnosti maximálně efektivně jsme se rozhodli pro ukončení provozu portálu Česká škola. Rád bych touto cestou poděkoval za přízeň všem čtenářkám a čtenářům Také bych rád ocenil práci dvou lidí s Českou školou spjatých: bývalého šéfredaktora Janka Wágnera a Michala Komárka, který na pozici šéfredaktora působil v posledních letech. I díky jeho kvalitnímu vedení nebylo rozhodování o ukončení činnosti webu vůbec jednoduché,“ říká Václav Kadlec, generální ředitel nakladatelského domu Albatros Media.

Česká škola obsahuje cenný archiv článků, který by podle mne měl zůstat zachován pro obecnou i odbornou veřejnost.

Jiří Týř

Viz i

http://www.ceskaskola.cz/2021/01/ceska-skola-konci.html
http://www.ceskaskola.cz/2004/01/jan-wagner-ty-skolske-portaly-ceske-1.html

Pedagogická komora řekl(a)...
14. ledna 2021 v 13:55  

Česká škola je naštěstí zapojena do projektu archivace webů, takže články by neměly být ztraceny: https://www.webarchiv.cz/cs/

Rozhodně je ovšem škoda, že tento portál končí.

Radek Sárközi řekl(a)...
14. ledna 2021 v 15:25  

Ten archiv webu Česká škola vypadá nějak takto (je to včetně komentářů)...

https://wayback.webarchiv.cz/wayback/20201024202712/http://www.ceskaskola.cz/

Radek Sárközi řekl(a)...
15. ledna 2021 v 20:17  

Tak jsem si nostalgicky zavzpomínal a našel na České škole svoje články z roku 2002 a 2003 :-)

http://www.ceskaskola.cz/2003/02/radek-sarkozi-tvurci-psani-ve-skole-6.html

http://www.ceskaskola.cz/2002/02/radek-sarkozi-jak-se-dela-skolni.html

http://www.ceskaskola.cz/2003/06/radek-sarkozi-medialni-vychova-4-mezi.html

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.