Nový web chce omezit šíření zavádějících informací ke koronaviru

pátek 18. prosince 2020 ·

Omezit šíření zkreslených a zavádějících informací k epidemiím včetně nynější koronavirové je cílem webu Infomore.cz, který společně spouštějí Fakulta sociálních věd (FSV) Univerzity Karlovy, Lékařská fakulta brněnské Masarykovy univerzity a společnost Newton Media. Web chce odhalovat neadekvátní práci novinářů s daty, využití nevhodných příkladů a srovnání nebo nedostatečnou znalost lékařské terminologie. ČTK to sdělila Veronika Macková z Katedry žurnalistiky FSV.
Celý text naleznete zde

4 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
18. prosince 2020 v 9:16  

Bezva. Pokud to budou dělat poctivě, nebudou stíhat. Ještě by to chtělo rozebrat nejen novináře, ale i úřední dezinformace.

Anonymní řekl(a)...
18. prosince 2020 v 9:36  

A budou cenzoři čestní a 100% objektivní?

Petr Portwyn řekl(a)...
18. prosince 2020 v 14:47  

Web chce odhalovat neadekvátní práci novinářů s daty, využití nevhodných příkladů a srovnání nebo nedostatečnou znalost lékařské terminologie.
No ještě že se to týká jen covidu. Jinak by ta média mohli rovnou zrušit.

Silvie A. řekl(a)...
18. prosince 2020 v 15:01  

budou cenzoři čestní a 100% objektivní?

Dle jejich vlastního hodnocení a vyjádření rozhodně ano. A jiné než vlastní hodnocení a vyjádření takový pořádný cenzor nepřipustí.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.