Nástup dalších žáků už v pondělí? Šibeniční termín

čtvrtek 19. listopadu 2020 ·

„Nakonec u nás nenastoupily jen děti, kde byly obavy o zdraví. Většinou mají v domácnosti někoho z rizikové skupiny. Dal jsem učitelům instrukce, že se mají s rodiči domluvit. Nenastoupily jedno až tři děti na třídu,“ říká v rozhovoru pro Právo šéf Asociace ředitelů ZŠ Michal Černý. 


Michal Černý (repro ČT)
V rozhovoru zazní také tato otázka a odpověď: 

Jestliže v pátek vláda rozhodne, že v pondělí nastoupí většina dětí do škol s výjimkou šestých, sedmých, osmých ročníků, které se mají ob týden střídat, jak to bude vypadat? 

To by bylo velice obtížné, doufám, že to tak nebude. Pondělí by byl šibeniční termín. Radši udělejme jednu změnu jednou za deset dní než pořád průběžně něco měnit. 

Například jsme teď vymysleli systém ohledně družiny, jídelny, šaten. Využíváme vychovatelky z dalších oddělení pro první a druhé třídy, aby se děti nemíchaly. Tyto věci by se ale musely nastavit zásadně jinak a potřebovali bychom čas na přípravu. Jednal jsem s ministerstvem školství, a to je podobného názoru. Věřím, že k tomu nedojde. 


Celý rozhovor naleznete v Právu

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.