Místo plošného testování učitelů počítá Blatný s testy skupin

úterý 17. listopadu 2020 ·

Opakované testování všech 170.000 učitelů na koronavirus nového typu by podle ministra zdravotnictví Jan Blatného (za ANO) nebylo logisticky zvládnutelné, k tomu by znamenalo velkou finanční zátěž. Novinářům po dnešním jednání vlády řekl, že ministerstvo zdravotnictví chystá testování vybraných skupin učitelů a žáků tak, aby jeho výsledek byl reprezentativní. Informuje ČTK. Celý text naleznete zde

7 komentářů:

Ivo řekl(a)...
17. listopadu 2020 v 7:27  

...pouze v Praze??!

Ivo řekl(a)...
17. listopadu 2020 v 7:55  

Zajímavá je skutečnost, že v Rakousku s 9 miliony obyvatel protestování učitelů JE LOGISTICKY ZVLÁDNUTELNÉ, V ČR NIKOLI - NEPŘEKVAPUJE!

mirek vaněk řekl(a)...
17. listopadu 2020 v 11:13  

Nejde o logistiku. Jde o výsledek. To je jen výmluva.

Když budou testovat, zjistí spoustu učitelů pozitivních. Takže půjdou do karantény. I když budou mít jen protilátky a nikoho okolo nenakazí. Tak jak to každý už viděl okolo sebe mnohokrát.
Kdo pak bude učit?

Zatím co přenašeč s tou sviní může být žák nebo uklizečka či kdokoliv jiný.

Ivo řekl(a)...
17. listopadu 2020 v 11:53  

Nejde o logistiku. Jde o výsledek. To je jen výmluva.
RE:To je právě výmluva ministra zdravotnictví!

BP řekl(a)...
17. listopadu 2020 v 12:11  

Takhle nemáme šanci s covidem někdy skoncovat.

pratavetra řekl(a)...
17. listopadu 2020 v 14:16  

"Zajímavá je skutečnost, že v Rakousku s 9 miliony obyvatel protestování učitelů JE LOGISTICKY ZVLÁDNUTELNÉ, V ČR NIKOLI - NEPŘEKVAPUJE!"

Na to se dá použít odpověď Tomáše Blumensteina, zda tady budeme mít někdy finské školství. Abychom tu měli finské školství, na to tu máme málo Finů.
Abychom to logisticky zvládli, na to tu máme málo Rakušanů.

Anonymní řekl(a)...
17. listopadu 2020 v 19:40  

Otestovat a pravidelně se musí učitelé i žáci, jinak to je nesystematické. Testování jen učitelů neřeší vůbec nic. Dneska učitele otestujeme a zítra ho nakazí někdo z žáků. A testování může být přitom pouze na dobrovolné bázi. Dle mého by to bylo nesmírně finančně nákladné. 170 000 ped.prac. x 200,-Kč (cena testu) x 4(4 týdny, testování každý týden) = 136 000 000,-Kč za 1 měsíc. Možná ty respirátory vyjdou levněji a bude to účinnější řešení. Je to aktivní ochrana.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.