Imunolog Hořejší: Ve školách by se měly všechny děti testovat jednou týdně, zabrání to šíření koronaviru

úterý 17. listopadu 2020 ·

„Současný stav rozvolňovaní nedovoluje. Řiďme se podle systému PES, který dobře definuje, za jakých podmínek se může rozvolnit. Nenechme se ovlivnit vedlejšími názory a populistickými záměry politiků, kteří by chtěli lidem vyhovět,“ doporučuje v Pro a proti ČRo Plus imunolog Václav Hořejší z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR. 


Václav Hořejší (cas.cz)
Imunolog a internista Jaroslav Svoboda naopak považuje návrat žáků do škol za možný. „Dlouhodobá ztráta normálně funkčního školství je obrovská kulturní a sociální ztráta. Malé děti jsou sice nosiči nákazy, ale samy prakticky vůbec neonemocní, jen v ojedinělých případech,“ obhajuje otevření škol. 

Zatímco Svoboda nevidí potřebu zavádět testování u dětí, protože pak by bylo nutné testovat téměř každý den, Hořejší považuje tento názor za ojedinělý. „Já si naopak myslím, že testovat, testovat, testovat. Ve školách by se měly všechny děti testovat jednou týdně, tak odhalíme možné zdroje infekce a a zabráníme šíření.“ 


Celý text a pořad ke stažení naleznete zde

4 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
17. listopadu 2020 v 11:43  

Jsou dvě cesty.
1) Všechno zavřít na 3 týdny i měsíc a nechat virus vyhcípat - zabránit mu v šíření.
2) Všechny protestovat a doufat, že žádný nakažený neunikl. Při nedokonalé spolehlivosti testů to znamená každého otestovat několikrát a ještě to mít logisticky zvládnuto aby to mělo efekt. Minimálně 3x po týdnu. Nedomnívám se, že neschopní úředníci a politici jsou schopni něco takového zorganizovat.
Otázkou je, co je výhodnější.
Než testovat každý týden všechny žáky, tak už je lepší otestovat párkrát všechny.

Ivo řekl(a)...
17. listopadu 2020 v 11:48  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Ivo řekl(a)...
17. listopadu 2020 v 11:50  

Dle vyjádření ministra Blatného je toto LOGISTICKY NÁROČNÉ A FINANČNĚ NÁKLADNÉ...

Anonymní řekl(a)...
17. listopadu 2020 v 19:28  

A pánové, takové testování je pouze DOBROVOLNÉ.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.