„Současný stav rozvolňovaní nedovoluje. Řiďme se podle systému PES, který dobře definuje, za jakých podmínek se může rozvolnit. Nenechme se ovlivnit vedlejšími názory a populistickými záměry politiků, kteří by chtěli lidem vyhovět,“ doporučuje v Pro a proti ČRo Plus imunolog Václav Hořejší z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR.
 |
Václav Hořejší (cas.cz)
|
Imunolog a internista Jaroslav Svoboda naopak považuje návrat žáků do škol za možný. „Dlouhodobá ztráta normálně funkčního školství je obrovská kulturní a sociální ztráta. Malé děti jsou sice nosiči nákazy, ale samy prakticky vůbec neonemocní, jen v ojedinělých případech,“ obhajuje otevření škol.
Zatímco Svoboda nevidí potřebu zavádět testování u dětí, protože pak by bylo nutné testovat téměř každý den, Hořejší považuje tento názor za ojedinělý. „Já si naopak myslím, že testovat, testovat, testovat. Ve školách by se měly všechny děti testovat jednou týdně, tak odhalíme možné zdroje infekce a a zabráníme šíření.“
Celý text a pořad ke stažení naleznete
zde
4 komentářů:
Jsou dvě cesty.
1) Všechno zavřít na 3 týdny i měsíc a nechat virus vyhcípat - zabránit mu v šíření.
2) Všechny protestovat a doufat, že žádný nakažený neunikl. Při nedokonalé spolehlivosti testů to znamená každého otestovat několikrát a ještě to mít logisticky zvládnuto aby to mělo efekt. Minimálně 3x po týdnu. Nedomnívám se, že neschopní úředníci a politici jsou schopni něco takového zorganizovat.
Otázkou je, co je výhodnější.
Než testovat každý týden všechny žáky, tak už je lepší otestovat párkrát všechny.
Dle vyjádření ministra Blatného je toto LOGISTICKY NÁROČNÉ A FINANČNĚ NÁKLADNÉ...
A pánové, takové testování je pouze DOBROVOLNÉ.
Okomentovat