Družinám chybí vychovatelé. Po víkendu nemusí být místo pro všechny žáky

čtvrtek 26. listopadu 2020 ·

Od znovuzavedení prezenční výuky pro prvňáky a druháky mají ředitelé povinnost udržovat v družinách homogenní skupiny. To znamená jedna ku jedné – třída a družina. Z pohledu epidemických pravidel poměrně logická varianta naráží na personální realitu škol. Není výjimkou, že na větších školách je ve dvou nejmladších ročnících šest tříd. Ředitelé tak musí zajistit také šest oddělení družin, což znamená stejný počet lidí na dozor ráno a odpoledne. Reportáž přináší Seznam Zprávy. 


„Místo čtyř oddělení družin jich máme teď šest. Zvládat se to dá jen obtížně a zaskakují provozní zaměstnanci. Při odvádění dětí, aby se s někým nesetkaly, vezme paní učitelka jen jednu skupinku, provozní zaměstnanec nebo asistent pak ale musí běžet do třídy, aby pohlídal zbytek,“ popisuje provoz podle aktuálních pravidel ředitelka ZŠ Na Hájích ve Slaném Věra Bělochová. 

Od příštího týdne se děti už zase mohou mísit v družinách, ale má to omezení. Nakombinovat oddělení je možné pouze podle ročníků, tedy samostatné družiny pro prvňáky, druháky a tak dále. Školám se tak ulehčí jen částečně.

„Třeťáci jednotlivá oddělení družin v běžné době jen doplňují. Uvidíme tedy, jak to bude řešitelné. Pokud by to nešlo, otevřeme družinu jen pro ty nejmenší a ti starší by měli smůlu. Takhle jsme to měli zavedené už na jaře,“ odhaduje ředitel trutnovské ZŠ kapitána Jaroše Jiří Paták. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.